UAB „Imlitex“, nepriklausoma elektros energijos tiekėja, pernai padvigubino prekybos elektros energija apimtį. Viena iš svarbių augimo dedamųjų – bendradarbiavimas su Švedijos elektros energijos gamybos koncernu „Vattenfall“.

„Elektros energijos pardavimai pernai ūgtelėjo iki 22,2 mln. Eur, o 2016 m. šis rodiklis siekė 10,1 mln. Eur, – VŽ pasakoja Regimantas Juška, „Imlitex“ Elektros prekybos skyriaus vadovas. – Planuojame ženklų augimą ir 2018 m.“

Pasak pašnekovo, prekybos apimtį didele dalimi augina bendradarbiavimas su „Vattenfall“. Partnerystės sutartis su švedais buvo pasirašyta šiek tiek daugiau kaip prieš metus. „Imlitex“ prekiauja elektros energija nuo 2010 m.

2016 m. prekyba elektros energija sudarė apie 4% „Imlitex Holdings“ įmonių grupės, kuriai priklauso „Imlitex“, apyvartos. 2017 m. šis rodiklis jau siekė apie 7,5%. „Imlitex Holdings“ – specializuota žaliavų tiekimo grupė, vienijanti kelias dešimtis bendrovių Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse.

Apsauga nuo kainų šuolių

„Atsiradus jungtims su Suomija ir Švedija, pagerėjus Baltijos šalių elektros energijos infrastruktūrai, šio regiono rinka tapo patraukli investuotojams. „Vattenfall“ buvo labai svarbu turėti patikimą vietos partnerį – tai mūsų pirmasis rimtas pasiekimas bandant įsitvirtinti Baltijos šalių rinkoje. „Imlitex“ atitiko visus mūsų partneriui Lietuvoje keliamus reikalavimus. Sutapusios vertybės ir ambicijos tapo mūsų partnerystės pagrindu“, – teigia Johanas Hagstenas, „Vattenfall“ Šiaurės šalių pardavimų ir plėtros vadovas.

„Tapę švedų partneriais, galime geriau patenkinti klientų poreikius ir užtikrinti konkurencingą elektros kainą regione, – tikina p. Juška. – Tokio lygio partneris užtikrina ir apsaugą nuo biržoje pasitaikančio kainų svyravimo. Taigi esame dar labiau užtikrinti dėl savo įsipareigojimų vartotojams, kurie gali užtikrinčiau jaustis sudarydami ilgalaikio elektros tiekimo sutartis. Partnerystė su „Vattenfall“ mums atvėrė ir naujų galimybių. Kadangi „Vattenfall“ yra vienas didžiausių žaliosios energijos gamintojų regione, turime galimybę tiekti ir išduoti sertifikatus neribotam tokios elektros kiekiui. Žaliąją energiją ženkliname „Baltic Green Energy“ prekės ženklu, kurį savo komunikacijoje gali naudoti visi šios elektros pirkėjai.“

Kainą lemia ne vien kiekis

Pasak p. Juškos, „Imlitex“ gali pasiūlyti klientams geresnę elektros kainą ir dėl to, kad įmonių grupė prekiauja daugiau kaip 3.000 pavadinimų žaliavų produktais. Pirkėjui, kuriam reikalingos ne vienos rūšies žaliavos, kaina gali būti palankesnė. „Be to, elektros energijos kaina dažnai priklauso ne tiek nuo perkamo kiekio, kiek nuo kliento vartojimo profilio, – aiškina p. Juška. – Geresnę kainą gali lemti tolygesnis elektros vartojimas ir daugelis kitų aspektų, taigi gerą kainą gali užsitikrinti bet kuris lankstesnis vartotojas. Nesvarbu, ar esi ūkininkas, ar elektros vartojimo milžinas.“

Pasak pašnekovo, kitas labai svarbus, bet vartotojų dažnai neišnaudojamas aspektas yra elektros energijos tiekimo sutarties sudarymo momentas. Kadangi elektros kaina per metus gana smarkiai svyruoja, išlošti gali vartotojai, turintys galimybę sudaryti sutartį bet kuriuo metu.

Šaltinis: „Verslo Žinios“