D.U.K.

Elektros energijos rinkos dalyviais laikomi asmenys, kurie verčiasi didmenine elektros energijos prekyba. Elektros energija vartotojams paprastai skiriama į dvi dalis – tiekimą ir skirstymą. Tiekimas apima elektros energijos kaip prekės įsigijimą, o skirstymas  – elektros energijos pristatymą į vartotojo įrenginius, bei kitas su tuo susijusias paslaugas (išskyrus balansavimo paslaugą, kurią teikia tiekėjas).

Elektros energijos tiekimo ir atsiskaitymo schema

 

     

 

Vartotojams, kurie neturi pasirinkę nepriklausomo elektros energijos tiekėjo yra užtikrinamas garantinis tiekimas. Garantinio tiekimo kaina nuo 2018 m. rugpjūčio 1 d. apskaičiuojama vidutinei praėjusio ataskaitinio mėnesio elektros energijos biržos kainai, susiformavusiai Lietuvos kainų zonoje, pritaikius koeficientą 1,25. Kaip pavyzdys: 2019 m. sausio mėnesio vidutinė biržos kaina Lietuvos kainų zonoje buvo 56,50 Eur/MWh, tad vasario mėnesio garantinio tiekimo kaina būtų 56,50 x 1,25 = 70,63 Eur/MWh.

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas gali pasiūlyti mažesnę nei garantinio tiekimo kainą. Taip galite sumažinti dalį elektros energijos išlaidų.

Norint pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, pirmiausiai reiktų su juo susisiekti ir gauti pasiūlymą dėl elektros energijos tiekimo. Jei siūloma kaina ir sutarties sąlygos Jus tenkina, tuomet pasirašius sutartį bus reikalinga informuoti tinklų, prie kurių prijungti vartotojo objektai, operatorių apie nepriklausomo tiekėjo pasirinkimą. Svarbu žinoti, kad operatorių būtina informuoti ne vėliau nei prieš tris savaites iki tiekimo pradžios, kuri beveik visuomet (išskyrus naujai prijungiamus objektus) turi sutapti su kalendorinio mėnesio pradžia. Pavyzdžiui, jei norite sudaryti sutartį su nepriklausomu elektros energijos tiekėju nuo 2017 m. liepos 1 d., tuomet tinklų operatorių reiktų informuoti ne vėliau nei iki 2017 m. birželio 9 d. įskaitytinai.

Jei Jūsų tinklų operatorius yra AB ESO, tokią informaciją galite pateikti per AB ESO savitarnos svetainę www.manogile.lt

 

Niekas nepasikeis. Elektros energijos suvartojimus ir toliau deklaruosite savo tinklų operatoriui įprastine tvarka.

• Pavedimu į mūsų atsiskaitomąją sąskaitą:

AB „Swedbank”
A.s. LT397300010002269930
IBAN HABA LT 22

Mokėjimo paskirtyje reikėtų nurodyti Jums išrašytos sąskaitos numerį.

• grynaisiais pinigais mūsų kasose:
Kirtimų g. 59, Vilniuje
Europos pr. 124, Kaune
Biochemikų g. 8E, Kėdainiuose

Darbo laikas I-V nuo 8:00 val. iki 16.45 val.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – VKEKK), vadovaudamasi Lietuvos Respublikos elektros energetikos įstatytymo 51 straipsnio 9 dalimi, yra parengusi vartotojams skirtą klausimų ir atsakymų sąrašą. Jį peržiūrėti galite čia.

Valstybinė energertikos reguliavimo tarnyba www.vert.lt

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba www.vvtat.lt

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija www.enmin.lrv.lt

Energijos skirstymo operatorius www.eso.lt

Lietuvos energetikos agentūra www.ena.lt