2016 m. vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ Lietuvos prekybos zonoje buvo mažiausia per visą biržos istoriją ir siekė 36,5 eurus už megavatvalandę (EUR/MWh). Pernai metų elektros kaina rinkoje buvo 13 proc. žemesnė nei 2015 m. ir ketvirtadaliu žemesnė nei 2014 ir 2013 metais.

2016 metais „LitPol Link“ buvo prieinama rinkai 96 proc., o „NordBalt“ – 78 proc. laiko per metus. Tarptautinės elektros jungtys tarp Latvijos ir Estijos, kurių nepakankamas pralaidumas iki naujųjų jungčių turėjo didžiausią įtaką kainų skirtumams tarp Estijos ir Latvijos bei Lietuvos prekybos zonų, buvo apkrautas ketvirtadaliu mažiau nei 2015 metais.

Lapkritis tapo istoriniu mėnesiu „Nord Pool“ biržoje, nes pirmą sykį Lietuvos ir Latvijos prekybos zonų vidutinė elektros kaina buvo mažesnė nei Švedijoje.

Po bandomosios eksploatacijos pabaigos „LitPol Link“ atsijungė penkis, o „NordBalt“ – šešis kartus. Du kartus fiksuoti „NordBalt“ sausumos kabelio gedimai, kitais kartais atsijungimai įvyko dėl valdymo ir apsaugos sistemų klaidų.

Šaltinis – Litgrid, AB