Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose sudarė puikias sąlygas UAB „Imlitex“ įsigyti SGD krovinį. Taip UAB „Imlitex“ tapo trečiuoju SGD terminalo naudotoju. Įmonė užsakė 964 tūkst. MWh siekiančius terminalo išdujinimo pajėgumus.

„Esame nepriklausomas gamtinių dujų tiekėjas ir aptarnaujame pramonės įmones ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Susidarius palankiai rinkos situacijai įsigijome SGD krovinį, kurio dalis bus parduota didmeninėje rinkoje, o kita dalis liks gamtinių dujų portfelio diversifikacijai. Mūsų tikslas yra tapti vienu iš lyderiaujančių tiekėjų Baltijos šalių dujų rinkoje, tad ir toliau kursime pridėtinę vertę klientams, būdami lankstūs tiekimo versle ir maksimaliai jo poreikiams pritaikydami kainodarą. Šio krovinio įsigijimo procese vertiname tiek KN, tiek kitų terminalo naudotojų indėlį, todėl ir ateityje planuojame vykdyti SGD tiekimą į Baltijos šalis per terminalą Klaipėdoje“, – teigia Dominykas Kryževičius, UAB „Imlitex“ dujų prekybos verslo vadovas.

„Pasirašyta sutartis su trečiuoju Klaipėdos SGD terminalo naudotoju įrodo, kad verslas atkreipė dėmesį į KN susitelkimą teikti kuo lankstesnes ir efektyvesnes SGD krovos bei išdujinimo paslaugas. Reaguojame į sparčiai besikeičiančią situaciją tarptautinėse SGD rinkose, tad kartu su verslu bendradarbiaujame ir randame jų lūkesčius geriausiai atitinkančius technologinius ir planavimo sprendimus“, – sakė Arūnas Molis, SGD ir naftos terminalų operatorės KN („Klaipėdos nafta“) Klaipėdos SGD tarnybos vadovas.

Balandžio mėnesį 83 proc. Lietuvos vartotojus pasiekusių gamtinių dujų buvo patiektos iš Klaipėdos SGD terminalo.Prognozuojama, jog panaši situacija tarptautinėse rinkose išliks ir ateinančiais mėnesiais, kadangi Vakarų Europos gamtinių dujų biržos indeksas TTF nuo praėjusių metų spalio mėnesio nukrito per pusę, o birželio mėn. ateities sandorių kaina siekia apie 13,50 Eur/MWh.

Šaltinis: https://www.kn.lt/naujienos/naujienos/sgd-terminalo-paslaugomis-pradeda-naudotis-naujas-klientas-imlitex/2978