Nuo šių metų Imlitex Energy visose savo sutartyse pradeda taikyti Dutch TTF ICE (TTF) indeksą. Pateikiame atsakymus į aktualiausius klausimus:

Kodėl nebus naudojamas Gaspool indeksas?                    

Šiais metais Gaspool indeksas netenka galios, nes Gaspool Vokietijos dujų zona susijungia su NCG į vieną bendrą rinką ir Gaspool dujų zonos nebelieka. Rinkose matome, jog šio indekso likvidumas yra mažesnis, taigi tai gali sukelti daugiau neaiškumo ir didesnius kainų svyravimus. Todėl siūlome rinktis pati likvidžiausią ir plačiausiai naudojamą Olandijos TTF indeksą, tam kad išvengti potencialių svyravimų.

Kodėl pasirinktas TTF indeksas?

– TTF indeksas yra plačiausiai naudojamas indeksas Europoje, sudarantis visų pagrindinių gamtinių dujų sutarčių pagrindą (pirkimo bei pardavimo);

– TTF indeksas jau eilę metų stipriai koreliuoja su Gaspool indeksu, todėl didelių kainos pokyčių taip pat nebus;

– TTF indekso reikšmių prognozės gali būti stebimos šioje nuorodoje, tad tai suteikia skaidrumo kainos skaičiavimo atžvilgiu.

Kaip skaičiuojama ataskaitinio mėnesio (M) indekso kaina?

Ataskaitinio mėnesio (M) indekso skaičiavimo periodas prasideda mėnesio (M-2) paskutinę darbo dieną mėnesio ir baigiasi sekančio mėnesio (M-1) prieš paskutinę darbo dieną, pvz., 2020 balandžio indeksas buvo nustatytas remiantis reikšmėmis nuo vasario 26 iki kovo 30 dienos1. Galutinį mėnesio M indeksą gauname apskaičiavę tų reikšmių vidurkį.

1Būna išimčių, kai mėnesio M indekso skaičiavimo periodas baigiasi dvi darbo dienas prieš ataskaitinio mėnesio (M) pradžią.