NordPool sisteminė kaina (Skandinavijos ir Baltijos šalių vidutinė kaina, nevertinant jungčių pralaidumų) dar niekada nebuvo tokia aukšta liepos mėnesį. Kiekvienos liepos valandos sisteminės kainos vidurkis siekė 51,70 EUR/MWh arba 0,01 EUR/MWh daugiau nei 2017 m. ir 2016 m. kartu sudėjus.

„Tokią aukštą kainą lėmė karščio bangos bei mažas kritulių kiekis ne tik Skandinavijoje ir Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje. Teko girdėti, kad tokio žemo vandens rezervuarų lygio liepos mėnesį Skandinavijoje nebuvo bent per paskutinius 20 metų“ – teigia Regimantas Juška, UAB „Imlitex“ elektros prekybos skyriaus vadovas. „Dėl karštų orų ne vienoje Europos šalyje mažinami ir atominių elektrinių gamybos pajėgumai, nes upių vanduo, naudojamas reaktoriams aušinti, yra tiesiog per šiltas. Kuro kainos taip pat išlieka aukštos, tad ir jį naudojantys elektros generacijos šaltiniai negali pagaminti elektros pigiau. Dėl šių priežasčių kol kas žemesnių kainų tikėtis sunku“.

NordPool sisteminės kainos vidurkis Nasdaq ateities sandorių biržoje rudens ir žiemos mėnesiais siekia beveik 51,00 EUR/MWh. Galutinė kaina Lietuvoje šiuo laikotarpiu dėl pralaidumų ir gamybos trūkumų turėtų būti dar bent keliais eurais aukštesnė.